Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
GRYS DOLOMITOWY 4-10 mm
Foto
Foto

 

 

Mamy Państwu do zaoferowania grys dolomitowy z przewagą koloru białego.

Na pokrycie 1m2 wystarczy 60 kg kruszywa.

Kolor : biały, kremowy, pomarańczowy, szary, beżowy.
F
rakcja: 4-10 mm.


W prawie każdym ogrodzie można znaleźć miejsce, gdzie nic nie chce rosnąć i właśnie w jednym z takich przypadków jako materiał ozdobny i oryginalny grys znalazł szerokie zastosowanie przy aranżacji architektury ogrodowej i wodnej. Każdy kamień dolomitowy to unikalna forma, zabarwienie i kształt. Grys dolomitowy jasny jest kruszywem wyjątkowo oryginalnym co związane jest z jego barwą zależną od wilgoci. Lekko zwilżony zaczyna mienić się pastelowymi kolorami, po całkowitym wyschnięciu w słońcu rozjaśnia się pokrywając białym nalotem i sprawia wrażenie białego z delikatnymi akcentami innych barw natomiast podczas deszczu widzimy jego kolorowe oblicze, mieni się wszystkimi kolorami począwszy od bieli, poprzez krem, brąz, beż, szarość. Kolorystyka oznacza dominującą barwę w partii.


Kamień, grys i żwir jest idealnym materiałem do zastosowania w ogrodzie. Z kamienia mogą powstawać ciekawe kompozycje, a grys może służyć jako ich wypełnienie albo dopełnienie. Idealny przy aranżacjach w ogrodach, jako kolor kontrastujący, wypełniający powierzchnie ogrodów skalnych, wypełnianiu donic. Stosowany w florystyce i aranżacji wnętrz. Na rabatki, klomby, opaski, kaskady, przy obsypywaniu fundamentów i drzew, na ścieżki i parkingi, do dekoracji balkonów i tarasów, na alejki ogrodowe itp.

Nawierzchnie z kamieni wyglądają ładnie, naturalnie i bardzo dobrze komponują się z roślinami.

Grubość nawierzchni należy dobrać w zależności od sposobu jej użytkowania oraz rodzaju gruntu. Ścieżka przeznaczona jedynie do chodzenia może być dwu lub jednowarstwowa w przypadku przepuszczalnego podłoża. Jeśli będzie jeździł po niej samochód, powinna być wykonana z kilku warstw. Istotną zasadą układania nawierzchni jest różnicowanie grubości kruszywa w kolejnych warstwach, dzięki czemu ziarna wzajemnie się klinują, co ma wpływ na trwałość nawierzchni. Każda kolejna warstwa w głąb ziemi powinna mieć większą granulację kruszywa.

 

 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

 
 

n4CMS by new4mat.com © 2008       Administracja