Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
PRODUKCJA KOSTKI - ZRÓB TO SAM!

TECHNOLOGIA WYKONANIA KOSTKI BRUKOWEJ

METODA POLEGA NA FORMOWANIU I WIBROWANIU WYROBÓW BETONOWYCH W FORMACH PLASTIKOWYCH W OPARCIU O PRZYKŁADOWĄ RECEPTURĘ NA BETON:

KRUSZYWO ( frakcja 0-8 mm) 70 %

PIASEK PŁUKANY

WODA, ZAPRAWA PLASTYCZNA

 

PROPORCJA 1 : 2,5

100 KG CEMENTU (1)

250 KG ŻWIR Z PIASKIEM (2,5)

PRZYGOTOWUJEMY MASĘ BETONOWĄ WRAZ Z DODATKIEM BARWNIKA I PLASTYFIKATORA.

ZALEWAMY FORMY PRZY UŻYCIU STOŁU WIBRACYJNEGO, ABY NA BETONOWEJ KOSTCE NIE POWSTAWAŁY DZIURKI. STÓŁ WIBRACYJNY NALEŻY ZAWIESIĆ NA PASKACH KLINOWYCH.

ZALANE FORMY ZAPRAWĄ BETONOWĄ UKŁADAMY JEDNĄ NA DRUGIEJ DO WYSOKOŚCI 10-CIU WARSTW, ZAPOBIEGAJĄC W TEN SPOSÓB SKRZYWIENIU SIĘ ZARÓWNO FORM JAK I GOTOWEGO WYROBU.

UŁOŻONE NA PALETACH FORMY PRZYKRYWAMY SZCZELNIE FOLIĄ, W CELU WUTWORZENIA DUŻEJ WILGOTNOŚCI, KTÓRA SPOWODUJE, ŻE BETON NIE PRZYKLEI SIĘ DO FORMY. PO 24 GODZINACH CAŁOŚĆ SPRYSKUJEMY WODĄ I PONOWNIE PRZYKRYWAMY NA NASTĘPNE 24 GODZINY.

NA GODZINĘ PRZED WYBICIEM POD FOLIĘ DOPROWADZAMY CIEPŁE POWIETRZE POPRZEZ WSTAWIENIE WENTYLATORA, KTÓRY SPOWODUJE PODGRZANIE FORM DO OKOŁO 300C (TEMPERATURA ROZSZERZA PLASTIK). PO UZYSKANIU OCZEKIWANEJ TEMPERATURY PRZYSTĘPUJEMY DO WYBIJANIA FORM. PRZY ZASTOSOWANIU POWYŻSZYCH WSKAZÓWEK MOŻNA OTRZYMAĆ WYRÓB BEZ ŻADNYCH USZKODZEŃ I WAD.

FORM PLASTIKOWYCH NIE SMARUJEMY ŻADNYMI PŁYNAMI, GDYŻ MOGĄ ONE WCHODZIĆ W REAKCJĘ CHEMICZNĄ Z PLASTIKIEM POWODUJĄC ICH ZNISZCZENIE!

 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

 
 

n4CMS by new4mat.com © 2008       Administracja